Gelecek Sinemada

Hakkımızda

Sinema kökleri hikaye anlatısı kadar derinde olan ve tüm sanat dallarını barındıran, çok dinamik, yeni fikirlere, teknolojilere, hikaye anlatılarına açık bir alan. Kültürel ve ekonomik değeri olan ve her daim popülerliğini, bireysel ve kolektif yapısını muhafaza eden sinemaya yeni yaratıcılar kazandırmak çok önemli. Ancak endüstrinin, kültürün, hikaye anlatısı geleneğimizin, nitelikli sinemanın gelişmesi için proje ön yapım ve tasarım aşamalarının iyi çalışılması, yol haritasının iyi çizilmesi ve sektörün bir kültür olarak da gelişmesi gerekmekte. 
 
“Gelecek Sinemada” Proje Geliştirme Atölyesi, sinemamızın belleğini ve bugününü temsil eden İSM çatısı altında, genç sinemacılarla beraber yol haritası çizmeyi ve onlara yol arkadaşı olmayı hedefliyor. 
 
* “Gelecek Sinemada” Proje Geliştirme Atölyesi’nin  %80’ine katılım sağlayanlara program sonunda katılım belgesi verilecektir.
 
* Atölye sonunda atölye mentorları tarafından seçilen en başarılı ilk 3 film sunum dosyası sahibine staj imkanı sağlanacaktır.

Eğitim Programı
Süre: 5 ay / Hibrit (online ve yüzyüze)
Eğitim Başlangıç Tarihi: 11 Eylül 2022 Saat: 12:00
Atölye Tasarımcısı/ Koordinatörü: Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan
Ücretsiz
Yaş: 16-26 yaş
 
                                          KABUL ALANLAR--%> BAŞVURU ŞARTNAMESİ