MARCIN J. SOBCZAK

Marcin J. Sobczak, 16 yaşından itibaren film endüstrisi ve etkinlik organizasyonlarında yer alıyor. Sinematografi ve sinema okudu. MBS - Media Business School'dan Pazarlama ve Uluslararası Dağıtım sertifikası aldı. O zamandan beri prodüksiyon amirliğinden festival küratörlüğüne, iletişim stratejistliğinden kurul danışmanlığına kadar birçok farklı pozisyonda çalıştır. Seçilmiş bazı iletişim kilometre taşları arasında ödüllü Coda ve Summer of Soul Oscar yarışlarının desteklenmesi ve Avrupa'nın en çok gişe yapan uzun metraj animasyon filmlerinden biri haline gelen Loving Vincent'ın Uluslararası İletişim ve Satış Stratejisi Başkanlığı geliyor. Bu görevde hem finansman hem de iletişim hedeflerini karşılayan kitle fonlaması kampanyası tasarlanmış ve başarıyla yürütülmüştür. 
Marcin J. Sobczak, "This Way Publicity"nin kurucusu ve sahibidir. This Way Publicity, uluslararası tanıtım, halkla ilişkiler, pazarlama, e-ticaret çözümleri, mağazacılık, dünya çapında film ve etkinlik prodüksiyonu açısından küresel lisanslama için arka plan faaliyetleri kuran ve yürüten bir ajanstır. Seçilmiş projeleri, çalıştığı film festivalleri ve profesyonel marketler arasında EFM - Berlinale Uluslararası Film Festivali, Almanya; TSK - Selanik Animasyon Festivali, Yunanistan; MIFA - Annecy Uluslararası Animasyon Festivali, Fransa; Toronto Uluslararası Film Festivali, Kanada; Vod Platform Film İş Etkinliği, Çin; Marché Du Film, Festival De Cannes, Fransa; Off (Plus) Camera Film Festivali, Polonya; Varşova Uluslararası Film Festivali, Polonya bulunur. 
Marcin J. Sobczak tecrübe, bilgi ve değerli bağlantılarına yenilerini ekleyerek yeni insanlarla tanışmaktan, kültürleri keşfetmekten ve sorunları yaratıcı bir şekilde çözmek için yeni yollar bulmaktan keyif alıyor.